Angielskie wakacje

Uwielbiamy podróżować i zwiedzać ciekawe kraje, a to wszystko w towarzystwie języka angielskiego. Okres wakacyjny to najlepszy czas na malownicze wyprawy! Masz za sobą już mnóstwo książek o podróżowaniu? Twoim marzeniem jest wyruszyć w tzw. *ROAD TRIP i zrobić sobie ANGIELSKIE WAKACJE? Na swojej **BUCKET LIST masz do odhaczenia wyjazd do Ameryki, Australii czy Wielkiej Brytanii? Witaj w klubie! Ten artykuł przeniesie Was w najpiękniejsze i najciekawsze zakątki krajów anglojęzycznych! Zapraszamy do czytania oraz oglądania… oczywiście przy dobrej kawie w wygodnym fotelu. 😉

 1. DROGA 66

  Historyczna “Route 66”. Nazywana też “Drogą, której nie ma”. Otwarta w 1926 roku, ciągnie się od Chicago aż po Los Angeles (przebiega przez 8 stanów). W 1985 roku trasa 66 skreślona z listy autostrad krajowych, została zastąpiona przez drogę międzystanową “Interstate 40”. Dzięki grupie miłośników, “Route 66” nie odeszła w zapomnienie. Kongres Stanów Zjednoczonych przyznał tej drodze status zabytku. Przejeżdżając, możecie natrafić na typowe amerykańskie motele, rodzinne knajpki i wiele opuszczonych stacji benzynowych. Wyruszając “Sześćdziesiątką-szóstką” należy pamiętać o naładowanym telefonie, dostatecznej ilości wody i pełnym baku paliwa – w okresie letnim bywa tam bardzo ciepło, a pustkowia ciągną się przez kilkadziesiąt kilometrów.
  Czy wiedzieliście, że Forrest Gump biegł tą drogą?
  angielskie-wakacje-droga-66

  angielskie-wakacje-route 66

 2. WIELKI KANION KOLORADO

  Stan: Arizona. Ludzie powiadają, że żadne zdjęcie nie oddaje prawdziwego klimatu tego miejsca. Wielki Kanion powstał około 17 milionów lat temu! Najlepiej odwiedzić to miejsce w okresie wiosennym lub jesiennym, ponieważ w lato roi się tam od bardzo dużej ilości turystów, a temperatura przekracza 40 stopni. Bardzo popularną atrakcją na tym terenie jest platforma widokowa Skywalk, jednak nie wszyscy mają odwagę, aby na nią wejść.
  angielskie-wakacje

  angielskie wakacje

 3. NAPIS HOLLYWOOD

  Los Angeles, Kalifornia. Pierwotnie, w 1923 roku powstał napis “Hollywoodland” i służył głównie jako reklama lokalnej branży deweloperskiej. Przez wiele lat napis ulegał niszczeniu. W 1949 roku zdecydowano, że napis “Hollywood” będzie promował miasto. Usunięto “land” i odnowiono pozostałe litery.
  Kilka lat temu planowano zburzyć napis i wybudować w to miejsce osiedla mieszkalne. Ostatecznie amerykańskie gwiazdy, m.in. Arnold Schwarzenegger, Tom Hanks, Steven Spielberg i Hugh Hefner zebrały 12,5 miliona dolarów i wykupując ten teren, uratowały “Hollywood”. Teraz jest to symbol spełnienia amerykańskiego snu o sławie, pieniądzach i wolności.

  angielskie wakacje

 4. PARK NARODOWY YELLOWSTONE

  Położony jest na terenie amerykańskich stanów: Wyoming, Montana i Idaho. Jest to najstarszy park narodowy na świecie. Znajduje się tam wiele różnokolorowych gejzerów, które wybuchają kilka razy dziennie. Można spotkać tam bizony, niedźwiedzie i wilki. Jest to również bardzo dobry punkt rekreacyjny, w którym oferowane są wspinaczki, kempingi, pływanie łódką, łowienie ryb oraz piesze wędrówki. Podobno mieszka tam też Miś Yogi. 🙂

  angielskie wakacje

  angielskie wakacje

 5. RZEŹBA MOUNT RUSHMORE

  Black Hills, Dakota. Pomnik wykuwany był przez 14 lat (1927 – 1941) przez 400 robotników za pomocą ładunków wybuchowych, młotów i ciężkiego sprzętu. Pierwotnie zakładano wybudowanie sylwetek do pasa, natomiast ostatecznie wykuto same popiersia. Rzeźba przedstawia 4 prezydentów Stanów Zjednoczonych – od lewej: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt i Abraham Lincoln.
  Dlaczego nazwa “Mount Rushmore”? W 1884 roku prawnik Charles Rushmore przejeżdżając koło góry zapytał swojego przewodnika, jak się ona nazywa. Mężczyzna odpowiedział, że nie ma ona jak na razie żadnej nazwy, ale równie dobrze może się nazywać od tej pory “Mount Rushmore” (“Góra Rushmore”).
  angielskie wakacje

 6. ALASKA

  Mimo, że bywa tam zimno (zima trwa 9 miesięcy), to jednak świat dzikiej natury wszystko rekompensuje. Jest to najmniej zaludniony stan w USA. Idealne miejsce dla podróżników, którzy uwielbiają wędrówki. Bujne lasy, czynne wulkany, niedźwiedzie i łosie – to wszystko tam na Was czeka. Podobno każdy mieszkaniec Alaski posiada własnego pick-upa, psa oraz niewielką chatkę.
  W 1992 roku Alexander Supertramp (amerykański wędrowiec, który samotnie wyruszył w podróż po Ameryce) na szlaku Stampede znalazł opuszczonego busa, w którym też spoczął na zawsze. Dla wielu osób, podróżnik jest symbolem walki o wolność oraz obcowania z prawdziwą naturą. Stary bus stał się z czasem atrakcją turystyczną – można sobie przy nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.
  angielskie wakacje

  angielskie wakacje

  angielskie wakacje

 7. ZAMEK CONWY

  Walia, Wielka Brytania. Średniowieczny zamek, który powstał na zlecenie króla Anglii Edwarda I. Kamienna forteca przeżyła Wojnę Dwóch Róż w XV wieku oraz Angielską Wojnę Domową w XVII wieku. Przez historyków zamek jest nazywany największą fortyfikacją średniowieczną w Europie. W środku jest wiele komnat królewskich do obejrzenia, natomiast budowla jest znacznie ciekawsza z zewnątrz.
  Obok zamku znajduje się wiszący most “Conwy Suspension”, który stanowi najwyższej klasy zabytek techniki. W XIX wieku most był częścią ważnego szlaku, łączącego Walię z Północną Irlandią. Dziś jest wyłączony z ruchu, dostępny wyłącznie do podziwiania przez turystów.

  angielskie wakacje

 8. STONEHENGE

  Wilthshire, Wielka Brytania. Budowla powstała w 3100 r. p. n. e.! Jest to jeden z najbardziej zagadkowych zabytków starożytnego świata. Niegdyś miejscowa ludność uważała Stonehenge za miejsce święte, ponieważ chorzy ludzie wychodzili z kręgu magicznie ozdrowieni. Nadal pozostaje pytanie jaki był cel budowy kręgów. Jedni twierdzą, że służył on do obserwacji nieba i gwiazd, natomiast inni uważają, że odbywały się tam pogańskie obrzędy rytualne. Niektórzy też powiadają, że Stonehenge zostało stworzone przez czarnoksiężnika Merlina, a inni, że to ogromne olbrzymy wybudowały kamienne kręgi…

  angielskie wakacje

 9. PARK NARODOWY KAKADU

  Największy park narodowy w Australii. Surowy klimat pustynny, skaliste regiony, lasy deszczowe i eukaliptusy. Na tym terenie możemy też spotkać psy dingo, kangury oraz potężne krokodyle. Na skałach można zaobserwować malunki plemienia Aborygenów – Gagudju. Tutaj znajdują się również słynne wodospady Twin Falls. Kakadu jest zdecydowanie miejscem wartym zobaczenia ze względu na malownicze widoki!

  angielskie wakacje

  angielskie wakacje

 10. DWUNASTU APOSTOŁÓW

  Wiktoria, Australia. Kolumny z wapienia stojących w morzu tuż przy parku narodowym Port Campbell. W 2005 i 2009 roku dwie kolumny spadły wprost do morza zostawiając jedynie 7 z nich. Wiele zwierząt zagląda w te okolice, np. wieloryby i delfiny. Wcześnie rano lub po zmroku można dostrzec małe pingwiny zamieszkujące jaskinie w okolicy “Dwunastu Apostołów”. Pod wodą znajdują się liczne wraki zatopionych statków. Dodatkową atrakcją jest możliwość nurkowania z przewodnikiem na tym terenie.

  angielskie wakacje

Poczuliście wakacyjny klimat? Liczymy na to, że każdemu z nas uda się odwiedzić wszystkie te miejsca! A jakie są Wasze pomysły na ANGIELSKIE WAKACJE?

*ROAD TRIPwycieczka (zazwyczaj samochodem)

**BUCKET LISTlista rzeczy, osiągnięć do zrobienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.