Niezadowolona z kursu językowego – co zrobić?

Jesteś niezadowolona z kursu językowego – co zrobić?

British School - Jesteś niezadowolona z kursu językowego

 

Jesteś niezadowolona z kursu językowego? Nie wiesz jak temu zapobiec? Decydując się na kurs językowy miałaś sprecyzowane oczekiwania, cele i przekonania o nauce języka. W głowie roztaczała się idylla – widzisz jak w podskokach biegniesz do British School, lektor radośnie wita Cię w progu, wyciągasz odrobioną pracę domową, prowadzisz w grupie najdłuższe, poprawne wypowiedzi. Tak, jesteś liderem.

Jednak coś Ci nie odpowiada? Nie ma tego czegoś? Rozczarowanie kursem językowym u niektórych przychodzi w pierwszym miesiącu nauki, a u innych wzmaga się wraz z przesileniem wiosennym. I co wtedy?

POSZUKAJ PRZYCZYNY

Zastanów się co wpływa na Twoje niezadowolenie. Jeżeli jednym z powodów jest:

  • atmosfera panująca na zajęciach – nie przepadasz za panem z pierwszej ławki,
  • za niski poziom w grupie –  odmianę przymiotników masz w małym palcu,
  • terminy zajęć – szef nie dotrzymał słowa o wcześniejszych wyjściach,
  • lektor – nadaktywny i wciąż mówi w obcym języku…

W takich sytuacjach warto porozmawiać z pracownikiem biura. Dlaczego? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest lekcja próbna w innej grupie, z innym lektorem czy w innych terminach. Nic nie kosztuje, a może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości.

Jeżeli zaś powodem Twoich rozterek jest:

  • za mało słówek i za dużo gramatyki na zajęciach,
  • brak konwersacji,
  • “czy uda mi się zaliczyć egzamin CAE?”

Moim zaleceniem jest rozmowa z lektorem. Im szybciej porozmawiasz z nim o Twoich oczekiwaniach co do kursu językowego, tym szybciej uda wprowadzić się zmiany. Im szybciej rozwieje Twoje wątpliwości, tym lepiej. Może wcale nie jest tak jak myślisz? Zaufaj doświadczeniu i skorzystaj z jego rady.

Pamiętaj o jednym, nie oczekuj natychmiastowych rezultatów. Twoje niezadowolenie może również wynikać ze słabnącej motywacji. Wydaje Ci się, że zaległości rosną, a doba skurczyła się niczym ulubiona bluzka po zimie. Tłumaczysz się brakiem czasu, natłokiem obowiązków czy sprawami osobistymi. Nie poddawaj się!  Odłożysz naukę na później, a już za kilka lat będziesz tego żałowała. Zdobycie certyfikatu i biegłości językowej wymaga cierpliwości, czasu i wytrwałości.

 

BRITISH SCHOOL - Jesteś niezadowolona z kursu językowego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.