Powrót do Twin Peaks

Diane, 11:30 a.m., February 24th. Entering the town of Twin Peaks…

twin peaks

8 kwietnia 1990 roku, został wyemitowany odcinek pilotażowy „Twin Peaks”. Serial stworzony został przez niezwykle znanego reżysera Davida Lyncha oraz jego równie utalentowanego kolegę Marka Frosta. Seria opowiada o śledztwie prowadzonym przez specjalnego agenta FBI – Dale’a Coopera. Usiłuje on rozwiązać zagadkę morderstwa nastolatki Laury Palmer. W ostatnim odcinku serialu Laura Palmer powiedziała do agenta Dale’a Coopera: “I’ll see you again in 25 years”. Wznowienie produkcji następuje dokładnie 25 lat od zakończenia jego pierwotnej emisji.

27 lat później, a dokładnie 21 maja 2017 roku serial powraca jako „Twin Peaks: The Return” , a z nim nasi ulubieni aktorzy: Kyle MacLachlan (Dale Cooper), Sheryl Lee (Laura Palmer), Sherilyn Fenn (Audrey Horne), Kimmy Robertson (Lucy), Mädchen Amick (Shelly), Ray Wise (Leland Palmer), Dana Ashbrook (Bobby) i wiele innych. Niestety zabraknie aktorki Lary Flynn Boyle (Donna), która odmówiła udziału w projekcie.
Jest to 3 sezon serialu, który będzie zawierał 18 odcinków wyreżyserowanych przez Davida Lyncha.

Skąd taka popularność?

Serial posiada w sobie niesamowity klimat lat 90-tych oraz przepiękną scenografię, którą każdy sam musi „poczuć” na własnej skórze. Poprzez śmierć Laury, odkrywamy wiele mrocznych i tajemniczych sekretów z życia pozostałych postaci. Co najlepsze – pierwotnie producentom nie zależało na ujawnieniu mordercy Laury Palmer. W serialu wiele razy dostrzegamy sceny, które są dla widza tylko złudzeniem – klimat „Twin Peaks” jest dość… specyficzny. Spokój w miasteczku otoczone dzikimi lasami przeplata się z morderstwem nastolatki. Serial posiada w sobie elementy opery mydlanej, kryminału i nawet horroru. Nie raz fabuła przypomina wątki rodem z przerażających książek Stephena Kinga.

twin peaks

Ciekawostka! Dla tych, co oglądali.

Pamiętasz Boba? Postać ta została stworzona przez przypadek. Na końcu odcinka pilotażowego kiedy mama Laury zostaje przez „coś” przestraszona, członek ekipy technicznej – scenograf Frank Silva jest widoczny w lustrze za aktorką – gdzie nie powinien się znaleźć. Lynchowi bardzo spodobała się ta scena przyprawiająca o gęsią skórkę. Reżyser zdecydował, że Silva powinien być postacią w serialu. Sceny zostały wykorzystane w wersji pilota, a David Lynch stworzył postać Boba. Niestety, w nowym sezonie „Twin Peaks” nie zobaczymy Boba granego przez Franka Silva, ponieważ zmarł on w 1995 roku.

 

Gdzie mogę obejrzeć?

“Twin Peaks” dostępne będzie w serwisie Showtime online 21 maja. W Polsce będziemy mogli obejrzeć serial na kanale HBO dzień po światowej premierze – w poniedziałek 22 maja. Zachęcamy wszystkich słuchaczy do oglądania oczywiście w wersji angielskiej. My na pewno będziemy śledzić nowe losy agenta Coopera!

I pamiętajcie…

 

twin peaks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.