Kursy językowe dla Ciebie

Kursy językowe dla Ciebie

Kursy językowe? „OK, mamy to!” Chcesz rozpocząć naukę języka obcego. Gratulujemy! Teraz pozostaje już tylko wybrać dobrą szkołę językową. No tak… Komora maszyny losującej jest pusta, następuje zwolnienie blokady i w Twojej głowie pojawiają się ostatnio zasłyszane nazwy szkół językowych. Jak wybrać dobrą i wygrać kursy językowe lotka?

Kursy językowe dla Ciebie | British School
Po pierwsze primo: pytaj

Pytaj o szczegóły twojego kursu: zacznij od długości kursu, maksymalną liczbę osób w grupie, przez czas trwania godziny lekcyjnej (45 minut? A może krócej?) po lektora prowadzącego zajęcia i metodę nauczania.


Po drugie primo: weryfikuj

Weryfikuj czy informacje zawarte w materiałach reklamowych są rzetelne. Sprawdź czy „gratis” jest realny do zrealizowania. Wybadaj czy osoba w biurze obsługi Klienta, odpowiadając na Twoje pytania, wie o czym mówi.


Po trzecie … oczywiście primo: rozmawiaj!

Jeżeli nie wiesz jaką szkołę językową wybrać, rozmawiaj z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Każdy z nas ma pewne doświadczenia. Każdy z nas zna kogoś, kto uczył się języka angielskiego w szkole językowej. Otrzymasz opinie z pierwszej ręki. Dowiesz się, który z lektorów jest kreatywną bestią, a która szkoła została z metodami w poprzedniej epoce.


Po czwarte: poznawaj

Rozmowa w biurze. Tak, osobiście uwielbiam dopytywać się o Twoje cele i motywacje, szperać w Twojej przeszłości. A wiesz dlaczego to robię? Jestem wścibska? Niee… Pomagam Ci w wyborze kursu językowego. Na bazie przekazanych przez Ciebie informacji, poszukam z Tobą optymalnego rozwiązania i zaproponuję ten, jeden i odpowiedni rodzaj kursu językowego.


Po primo wszystkich prim: atmosfera w szkole!

Wybierz taką szkołę, w której czujesz się naturalnie, po prostu dobrze. Taką, w której nie zwlekasz na odpowiedź czy precyzyjną wskazówkę. Taką, w której nikt nie ukrywa przed Tobą informacji. Pamiętaj – kurs językowy ma być dopasowany do Twoich potrzeb.

 

Te kilka prostych wskazówek pomoże Ci przeanalizować rynek szkół językowych i wybrać te kursy językowe, które będą dla Ciebie jedyne i wyjątkowe.

Jedna odpowiedź do “Kursy językowe dla Ciebie

  • Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze efekty osiąga się na kursach indywidualnych a nie grupowych, ponieważ każdy w innym tempie przyswaja wiedzę, minusem jednak jest to, że indywidualny tok nauczania jest droższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.